Zapraszamy do udziału w badaniu naukowym!

Jesteś w portalu badawczym mojamigracja.org, w którym uzyskasz informację zwrotną na temat swoich kapitałów oraz dowiesz się, jak Twoja sytuacja przedstawia się na tle społeczeństwa, w którym żyjesz. Uzyskaną tu wiedzę potraktuj jako punkt wyjścia do działania.

O MojaMigracja

Czym jest portal www.mojamigracja.org?
To drzwi do poznania Twojego potencjału na rynku pracy.
*
Każdy z nas jest w czymś dobry i całe życie wzbogaca swoje zasoby.
MojaMigracja to narzędzie pomagające w INTEGRACJI POPRZEZ KOMPETENCJE na rynku pracy, na każdym etapie drogi zawodowej i w każdym miejscu.
*
„Moja Migracja” ma podwójny sens.
Dla osób, które:
1. doświadczyły wyjazdu za granicę własnego kraju, żyły tam i pracowały lub są tam nadal
2. nie doświadczyły życia i pracy za granicą, ale mogą doświadczać migracji w ramach danego kraju, mobilności na rynku pracy poprzez zmianę pracy, przerwy w zatrudnieniu, awanse czy założenie własnej firmy.
*
W tym badaniu naukowym dowiesz się o swoich czterech kluczowych kapitałach: ludzkim, psychologicznym, społecznym oraz ekonomicznym.
*
Uzyskane informacje zwrotne możesz wykorzystać w rozmowach rekrutacyjnych, o pracę czy o awans lub dołączyć do swojego CV i portfolio w celu wykorzystania na rynku pracy.
*
Informacja zwrotna, którą zobaczysz w portalu może przyjmować dwie formy: feedback bezpośredni, gdzie wyliczone zostaną Twoje wyniki i pokazane zostaną wyniki dla innych osób oraz feedback pośredni, gdzie znajduje się tło społeczne, na którym będziesz mógł/mogła się zobaczyć i porównać.
*
Tylko Ty masz dostęp do indywidualnych wyników i od Ciebie zależy, czy udostępnisz je komukolwiek, np. pracodawcy.

Anonimowe badanie naukowe

Prosimy o szczerość. W badaniu nie ma dobrych, ani złych odpowiedzi. Będziemy pytać Cię w nim o Twoje kapitały, osobowość, sytuację zawodową, a także doświadczenie migracji (jeżeli takowe posiadasz).

Etapy badania

Najpierw zadamy Ci kilka pytań ogólnych (o Twój wiek, płeć, sytuację zawodową, doświadczenia migracji itp.). Dalsze badanie jest podzielone na CZTERY części. Wypełnienie każdej z nich trwa kilkanaście minut.

Nie musisz odpowiadać na wszystkie pytania na raz. Każdą z części możesz wypełnić osobno, w dogodnym dla Ciebie czasie, po otrzymaniu indywidualnego kodu. Zapisz swój kod (np. na kartce lub w pliku Word). Kod umożliwi Ci kontynuację badania.

Po uzupełnieniu każdego kroku badania, otrzymasz od nas informację zwrotną, która pomoże Ci w lepszym poznaniu siebie i dopasowanie się na rynku pracy. Informacja zwrotna najpierw pojawi się na stronie portalu, a po uzupełnieniu wszystkich narzędzi będziesz mógł/mogła pobrać ją w wersji PDF i dodać do swojego zawodowego portfolio.

Jeśli jesteś gotowy/a, rozpocznij udział w badaniu!

Start

Czy powyższa informacja jest dla Ciebie zrozumiała?

Zgoda na udział w badaniu

Wyrażam zgodę na udział w badaniu, którego celem jest pomiar kapitałów psychospołecznych osób posiadających różne charakterystyki socjodemograficzne. Informuję, iż jestem świadomy/a, iż uczestnictwo w tym badaniu jest dobrowolne. Uzyskane wyniki są poufne, to znaczy że indywidualne dane uzyskane od uczestnika nie będą rozpowszechniane w sposób umożliwiający identyfikację osoby, a jedynie przetwarzane w celu opracowania naukowego. W przypadku pytań lub wątpliwości, na każdym etapie badania, a także po jego zakończeniu, proszę kontaktować się z osobą odpowiedzialną za projekt (prof. Izabela Grabowska, igrabowska@kozminski.edu.pl) lub koordynatorką portalu (dr Agata Jastrzębowska ajastrzebowska@kozminski.edu.pl).

Po zapoznaniu się z informacjami przedstawionymi powyżej

Projekt został stworzony przez naukowców z Akademii Leona Koźmińskiego. Projekt finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki w ramach programu 2020/37/B/HS6/02342 OPUS.

Portal powstał z inspiracji projektem Moja Moralność
dr Marioli Paruzel-Czachury.